Ogłoszenia

Nowe Kompilacje

Na dzisiaj zaplanowaliśmy aktualizacje do najnowszych dostępnych wersji:

Apache 2.4.20 (WWW)
Exim 4.87 (SMTP)
Dovecot v2.2.23. (POP3 IMAP)
Mod_Security by COMODO 1.73 (Security WWW, MySQL)

Nie przewidujemy przerw w pracy serwerów.

Więcej...

PHP Version 7.0.5

Od dzisiaj dostępna kolejna poprawiona wersja php 7, zapraszamy do testów -> phpinfo.

Zend Engine v3.0.0, Copyright (c) 1998-2016 Zend Technologies
with Zend OPcache v7.0.6-dev, Copyright (c) 1999-2016, by Zend Technologies

Więcej...

Server Name Indication (SNI)

Wprowadziliśmy na naszych serwerach nowość w instalacji certyfikatów SSL , od dnia dzisiejszego nie jest konieczne posiadanie dedykowanego numeru IP. Usługa o nazwie Server Name Indication (SNI) pozwala na zainstalowanie  certyfikatów dla każdego z naszych klientów bez względu czy posiadają dedykowany IPV4 czy też nie.

 

Więcej...

Darmowe certyfikaty dla wszystkich klientów !

Po testach udostępniliśmy funkcjonalność generowania darmowych certyfikatów po przez panel administracyjny DirectAdmin. Certyfikaty "Let's Encrypt" jest podstawowym w pełni kompatybilnym z przeglądarkami certyfikatem SSL.

W sytuacji gdy klient nie posiada własnego nr IP mogę wystąpić problemy z urządzeniami na symbianie lub też w starych system operacyjnych z przestarzałymi przeglądarkami. Problemy te jednak są sporadyczne i z czasem znikną samoistnie.

UWAGA, jako że usługa jest darmowa i realizowana przez firmy trzecie, nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne problemy z działaniem certyfikatu  "Let's Encrypt".

 

Instrukcje generowania umieściliśmy w dziale Pomoc Techniczna

Więcej...

Comodo ModSecurity 1.73

W dniu dzisiejszym zainstalowano nowe regułki ModSecurity autorstwa  Comodo Group Inc. Bezpieczeństwo stron www jest naszym priorytetem.

 

 

Więcej...

Php 5.6.20 aktualizacja bezpieczeństwa

Dnia 31 marca została wydana nowa wersja php 5.6.20, zawiera  zmiany w bezpieczeństwie działania, na serwerach monsterhost.pl od dzisiaj, szczegóły w linku poniżej.

http://www.php.net

Więcej...

phpMyAdmin 4.6.0

Została wydana nowa wersja popularnego skryptu do obsługi baz danych MySQL, phpMyAdmin 4.6.0 to ponad 60 nowych funkcji i poprawek. Należy pamiętać, że ta wersja kończy wsparcie dla starszych wersji programu Microsoft Internet Explorer, które nie są już wspierane przez Microsoft. Serwery monsterhost.pl udostępniają najnowsza wersję, zapraszamy do testów.

Więcej...

Nowy demon POP IMAP DOVECOT

W dniu dzisiejszym skompilowano nowa wersję Dovecot-2.2.22 demona POP3, IMAP. Nowe możliwości, optymalizacje istniejących funkcjonalności, nie zabrakło też poprawek. Szczegóły na stronie Dovecot

Więcej...

SPF, DKIM

Wprowadziliśmy korekty dla wszystkich domen o aktualny wpis SPF. Co najważniejsze wprowadziliśmy dla każdej domeny

DomainKeys Identified Mail (DKIM) To efektywny podpisy na wypadek ataków typu: spoofing, phising lub impersonation. Kiedy odbiorca otrzymuje maila, filtr antyspamowy kontaktuje się z Twoją domeną w celu sprawdzenia czy klucze nie zostały podrobione.

Proszę zauważyć że usługa jest darmowa dla wszystkich naszych klientów, co nie zawsze jest regułą u dostawców usług hostingowych 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/DomainKeys_Identified_Mail

Więcej...

Nowe Mod-Security od Comodo w wersji 1.70

Na nowe zagrożenia z internetu zainstalowaliśmy najnowsze regułki Mod_Security od COMODO. Wordpress, joomla i inne CMS-y mogą czuć się bezpiecznie na naszych serwerach, oczywiście należy aktualizować CMS-y do najnowszych wersji za każdym razem kiedy jest dostępna. Aktualizować należy  ręcznie lub zlecić naszemu automatycznemu systemowi Installatron. Najnowsze zabezpieczenia objęły również popularny system billingowy WHMCS.

Więcej...

Aktualizacje

Na serwerach monsterhost.pl nastąpiła aktualizacja antywirusa ClamAV do najnowszej wersji 0.99.1 oraz demona FTP jakim jest ProFTPd w wersji 1.3.5b.

 

Więcej...

Exim 4.86.2

W dniu 2 marca 2016 r. wykryto  w exim MTA ( Agent Transferu Wiadomości) podatność na przejęcie uprawnień. Na naszych serwerach dokonano aktualizacji,  zainstalowano bezpieczną wersję exim-a. Wasza poczta drodzy klienci jest bezpieczna.

Źródło: list.exim.org

Więcej...